K (23)

Elżbieta Kurkiewicz

Absolwentka studiów podyplomowych ASP w Łodzi na kierunku Projektowanie Biżuterii. W roku 2013 wykonała 2 kolekcje biżuterii na pokaz mody podczas wiosennej i jesiennej edycji Fashion Philosophy Fashion Week Poland w Łodzi. Uczestniczka warsztatów złotniczych w Sandomierzu (2013).

Agnieszka Krawczyk

Złotniczka pochodząca z Kielc. Wyrobem biżuterii zajmuje się od 2011 r. Inspiracje artystyczne czerpie z natury i swojego otoczenia. Wykonuje zarówno biżuterię swojego pomysłu, jak i na zamówienie. Prowadzi własną firmę Artreyu. 

Anna Król

Urodzona 8 czerwca 1983 roku w Krakowie. Absolwentka PLSP w Krakowie, dyplom w pracowni Plakatu i Fotografii. W roku 2009 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Grafiki. Obecnie zajmuje się projektowaniem biżuterii. Bierze udział w międzynarodowych wydarzeniach artystycznych m.in. Inhorgenta Munich, Joya Barcelona – Joyería Contemporánea, Autor Târg de Bijuterie Contemporană w Bukareszcie. 

Adam Andrzej Kaczmarek

Urodzony 06.07.1993 r. w Częstochowie. Student Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. 

Andrzej Kupniewski

Urodzony 13.03.1964 r. w Mińsku Mazowieckim, mieszka w Warszawie. Działalność złotniczą rozpoczął w 1992 r. Stworzył kolekcję biżuterii do albumu „Biżuteria Świata” Elżbiety Dzikowskiej (2014)

Sergiusz Ryszard Kuchczyński

Urodzony 24 01.1975 r. w Łodzi, gdzie mieszka i pracuje. Związany z Katedrą Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Dawid Jan Krzysteczko

Urodzony w 21.07.1984 r. w Siemianowicach Śląskich, mieszka w Chorzowie. Od 2004 r. kontynuuje tradycje rodzinną pracując w Pracowni Złotniczej Jan Krzysteczko. Obok wytwarzania biżuterii zajmuje się także fotografię, grafiką (w tym użytkową), tworzeniem plakatów. Autor kolekcji PierścienioMiniRzeźb prezentowanych na targach Amberif 2010. Współpracuje z firmą architektoniczną Broat. 

 

Tomasz Krzesimowski

Urodzony 09.10.1952 r. w Szewnej-Ostrowcu, mieszka i wraz z żoną Ryszardą prowadzi pracownię w Sandomierzu. Działalność złotniczą rozpoczął w 1992 r.  Zawodu uczył się w pracowni żony. Razem z żoną bierze udział w licznych ogólnopolskich i zagranicznych wystawach, wielokrotnie nagradzani. W swoich pracach łączą tradycyjne metody złotnicze, jak również eksperymentują z formą.

Ryszarda Alicja Krzesimowska

Właściwie Ryszarda Paralusz-Krzesimowska. Urodzona 05.09.1956 r. w Bolesławcu Śląskim, mieszka i wraz z mężem Tomaszem pracuje w Sandomierzu. Biżuterią zajmuje się od 1971 roku. Pracowała w spółdzielni Imago- Artis oraz u Theurezbachera w Wiedniu. Razem z mężem bierze udział w licznych ogólnopolskich i zagranicznych wystawach, wielokrotnie nagradzani. W swoich pracach łączą tradycyjne metody złotnicze, jak również eksperymentują z formą.

Katarzyna Krasuska

Urodzona 15.04.1977 r. w Warszawie, gdzie mieszka i pracuje. W swojej twórczości łączy różne dziedziny i materie. Jest ilustratorką, malarką, tworzy biżuterię i scenografie. Lubi łączyć faktury i materiały.

Witold Kozubski

Ukończył ASP w Warszawie (Wydział Architektury Wnętrz). Projektowaniem i wytwarzaniem biżuterii artystycznej zajmuje się od lat siedemdziesiątych. Wraz z żoną Zofia uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach w kraju i zagranicą, m.in. w Czechach, Francji, Niemczech, Serbii i Czarnogórze, na  Słowacji.

Zofia Kozubska

Ukończyła ASP w Warszawie (Wydział Architektury Wnętrz). Projektowaniem i wytwarzaniem biżuterii artystycznej zajmuje się od lat siedemdziesiątych. Wraz z mężem Witoldem uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach w kraju i zagranicą, m.in. w Czechach, Francji, Niemczech, Serbii i Czarnogórze, na  Słowacji.

Rafał Kozubowicz

Ur. w 1977r. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, Magisterskie Studia Uzupełniające, specjalność stylistyka mody, projektowanie biżuterii. Projektowaniem zajmuje się od 1998 r. Tworzy głównie biżuterię, a także rzeźbę i formy użytkowe. Jest jednym z siedmiu twórców grupy G7. Współpracuje z firmą Venika Monika Dudek, projektując biżuterię do sukien ślubnych i wieczorowych.

Roman Józef Kowalkowski

Urodzony 13.03.1947 r. w Darłowie. Działalność z zakresu złotnictwa rozpoczął w 1974 r. Zajmuje się również malarstwem, grafika użytkową, i fotografią. W latach 1978-1982 pracował w Związku „Cepelia” jako branżysta jubilerski nadzorujący wytwórczość jubilerską ośmiu spółdzielni na terenie Polski. W latach 1982-1992 nadzorował wytwórczość jubilerską w Spółdzielni Wytwórców Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „KANON”.

Norbert Kotwicki

Urodzony 26.08.1970 r. we Wrocławiu. Działalność złotniczą rozpoczął w 1989 r. Prowadzi w Złotowie małą pracownię złotniczą, która dziś jest firmą rodzinną oferującą klientom biżuterię o wysokich wartościach wizualnych dzięki stosowaniu najwyższej jakości surowców, połączenia pracy ręcznej z nowoczesnymi technologiami oraz unikalnego wzornictwa. Z zamiłowania rysownik.

Dorota Kos

Urodzona 29.08.1974 r. w Gdańsku, mieszka i pracuje w Gdańsku.

Renata Korpas-Sutowicz

Urodzona 04.09.1984 r. w Pszczółkach. Mieszka i pracuje w Pruszczu Gdańskim. Prototyp jej naczynia/kielicha, który powstał jako praca dyplomowa został przekazany do Kościoła Św. Jana w Gdańsku.

Jarosław Kolec

Urodzony 24.10.1956 r. w Łodzi. Działalność złotniczą rozpoczął w 1980 r. Uzyskał certyfikat uprawniający do oceny i wyceny kamieni szlachetnych, jest także rzeczoznawcą diamentów. Mieszka i pracuje w Łodzi.

Jacek Kobiński

Urodzony 18.02.1966 r. w Czeladzi. Poszukuje optymalnego wyrazu za pośrednictwem różnego rodzaju środków artystycznych. W 1993 roku zaczął współpracę z prywatną telewizją „Rondo” w Katowicach, gdzie współtworzył program kulturalny, zajmując się scenografią oraz etiudami filmowymi. Był zaangażowany w prace katowickiego Teatru GuGalander, gdzie zajmował się projektowaniem i współtworzeniem scenografii oraz kostiumów. Brał udział w przygotowaniach do spektakli i akcji.

Stanisław Andrzej Kędzierski

Urodzony 01.11.1946 r. we Wrocławiu. Mieszka w Warszawie. Działalność złotniczą rozpoczął w 1972 r.

Danuta Henryka Kącka

Urodzona w 1933 roku w Krośnie. Mieszka w Warszawie. W latach 1957-64 pracowała w zawodzie projektanta w Centralnym Laboratorium Przemysłu Lniarskiego Żyrardów. Od 1958 r. współpracowała ze Spółdzielnią „Plastyka”, gdzie oddawała szereg prac z filmodruku na jedwabiu, bawełny, małe formy zdobnicze i biżuterię ze srebra.

 

Bożena Kamińska

Mieszka i pracuje w Sopocie. Prowadzi pracownię biżuterii Amber Way. Ukończyła Politechnikę Gdańską- Wydział Mechaniczny. Zajmuje się projektowaniem biżuterii wykorzystując piękno surowego bursztynu. Uczestniczka wystaw i pokazów mody w Polsce i za granicą. Nagrody: ,Amberif 2004’ bursztynowa kula, nagroda  studentów Akademii Sztuk  Pięknych w Łodzi za kolekcję bursztynowej biżuterii wykonanej przy minimalnej ingerencji w naturalną formę kamienia.

 

 

Paweł Mariusz Kaczyński

Urodzony 28.11.1967 r., mieszka w Warszawie. Projektowaniem biżuterii zajmuje się od 1990 r. Członek Grupy Sześć.