O (6)

Anna Orska

Od 2001 r. projektuje dla popularnych marek takich jak: W.KRUK, DENI CLER, SWAROVSKI ELEMENTS. Jej prace były wystawiane w Nowym Jorku, Mediolanie, Berlinie. Od 2011 r.  swoje najbardziej artystyczne wizje realizuje pod autorską marką ORSKA, tworząc głównie unikaty i serie limitowane. W jej butikach można znaleźć naszyjniki z wyłowionych z morza lin, z weneckich kryształów czy ze starych monet. Jako pierwsza w Polsce zastosowała upcycling na tak wielką skalę w biżuterii, zapoczątkowując tym samym nowy styl w jubilerstwie.

Michalina Małgorzata Owczarek

Urodzona 07.09.1985 r. w Łodzi, gdzie mieszka i pracuje. Działalność z zakresu wytwarzania biżuterii zarejestrowała w 2012 r. Tworzy m.in. biżuterię inspirowaną epoką wiktoriańską. Współpracowała z Teatrem Wielkim w Łodzi przygotowując biżuterię do spektaklu „Juliusz Cezar”. Obecnie zajmuje się również renowacją zabytków w firmie AnBudex. 

Jacek Ostrowski

Urodzony w Gdyni, mieszka w Gdańsku. Absolwent Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Politechniki Koszalińskiej. Projektowaniem biżuterii zajmuje się od 1999 r. Założył firmę OSTROWSKI-DESIGN, w której jest głównym projektantem. Jeden z najbardziej dynamicznych i kreatywnych twórców młodego pokolenia. Jego biżuteria cieszy się uznaniem na całym świecie. Prace prezentował na pokazach i wystawach w Polsce i zagranicą. Projekty Ostrowskiego zdominowane są przez geometrię kształtu, cechuje je doskonała symetria i rytm. Wykonane są głównie ze srebra , kolorowego akrylu, kryształów Swarovskiego i bursztynu. Projektuje nowoczesną i awangardową biżuterię dla odważnych kobiet, które lubią przyciągać swoją uwagę ekstrawagancją i eleganckim stylem.

Maria Ostrowska

Urodzona w 1983 r. w Gdyni, mieszka i działa w Gdyni. Od 2013 r. współtwórczyni i aktywna działaczka kolektywu Reshtki.

Stefan Okołowicz

Urodzony w 1948 r. w Chorzowie. W 1975 r. otworzył atelier malarskie w Warszawie. W latach osiemdziesiątych XX w. współpracował ze swoją ówczesną żoną Ewą Franczak. Wraz z nią wytwarzał biżuterię i małe formy ceramiczne, a od 1983 r. biżuterię srebrną. Działalność z zakresu wyrobu biżuterii zakończył pod koniec lat osiemdziesiątych. Obecnie zajmuje się fotografią.

Tomasz Ogrodowski

Działający od lat 80-tych artysta. Uczestnik licznych wystaw krajowych. W latach 2009-2011 Menadżer Biura Projektowego firmy YES Biżuteria.