R (9)

Rita Rodner

Urodzona w 1976 r. Złotniczka, malarka. Pracuje i mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie zajmuje się designem. Jej prace wyrażają fascynację geometrią, formami abstrakcyjnymi, ich własną siłą i pięknem, które koegzystuje w organicznym świecie.

Natalia Rawska

Urodzona 23.03.1990 r. Mieszka w Koszalinie. Zajmuje się projektowaniem i tworzeniem biżuterii autorskiej. Interesuje się współczesnym designem. 

Wojciech Rygało

Urodzony 23.04.1954 r. w Brzegu, mieszka w Wołominie. Działalność gospodarczą z zakresu wytwarzania biżuterii prowadzi od 1986 r.Twórca o bardzo charakterystycznym i rozpoznawalnym stylu,  jego prace cechuje duże poczucie humoru. Uczestnik ponad 50 wystaw  w  kraju i zagranica.

 

Aleksandra Rybak

Urodzona 27.02.1986 r. w Częstochowie. Absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z rzeźby uzyskała w roku 2011 na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego oraz dyplom ze specjalizacji

Ewa Rudowska

Urodzona w 1950 roku w Suchedniowie. Mieszka i działa w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Związku Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa oraz Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Jako jedyna polska artystka nagrodzona została w 2002 roku jubilerskim Oskarem, nagrodą Gold Virtuosi.

 

Marta Karina Rudnicka

Urodzona 28.03.1984 r., mieszka w Łodzi. Interesuje ją wiele dziedzin sztuki. Od 2009 prowadzi własną firmę zajmująca się projektowaniem biżuterii, form złotniczych i przedmiotów użytkowych. W swoich pracach z dziedziny biżuterii wykorzystuje różnorakie techniki i materiały, zarówno klasyczne jak nowoczesne. Często łączy srebro z emalią jubilerską.

 

Kamilla Rohn

Urodzona w 1949 r. w Warszawie. Od 1968 r. zajmuje się projektowaniem biżuterii oraz przedmiotów użytkowych. Kamilla Rohn kontynuuje tradycje rodziców Ludmiły Ślaskiej-Suchorzewskiej i Ryszarda Rohna. Jej rodzice byli jednymi z czołowych projektantów w latach 50-tych i 60-tych. Ich prace znajdują się między innymi w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Romuald Rochacki

Urodzony w 1904 w Kijowie, zmarł w 1961 roku w Warszawie. Zajmował się złotnictwem artystycznym. Zainteresowania przejął od ojca; w latach 30-tych zaczął projektować i wykonywać biżuterię i inne przedmioty z metali szlachetnych, korzystając ze wskazówek zaprzyjaźnionych twórców i rzemieślników.

Jacek A. Rochacki

Urodzony 29.07.1944 r. Artysta plastyk, rzeźbiarz i złotnik. Zajmuje się również publikacją tekstów z zakresu teorii, historii i praktyki sztuki złotniczej oraz nauczaniem. Aktywny w życiu środowisk złotniczych (sieć kontaktowa Ars Ornata Europeana). Wieloletni członek ZPAP, aktualnie członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki.