B (19)

Sandra Bejm

Sandra Bejm

Studia: Escuela de Arte y Superior de Diseño de Alicante - Projektowanie Produktu. Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi - Wydział Tkaniny i Ubioru. Dyplom obroniony z wyróżnieniem w 2016 roku w Pracowni Projektowania Biżuterii i Form Złotniczych. Finalistka 10th Art & Fashion Forum by Grazyna Kulczyk w Poznaniu. Laureatka konkursów projektowych i uczestniczka wystaw w Polsce i zagranicą. Zainteresowana różnorodnościami form, struktur, możliwościami materiałów i ich niekonwencjonalnym wykorzystaniem. W swoich pracach łączy materię ze sferą idei. Obecnie, jako coraz bardziej świadoma projektantka, rozwija swoje pomysły wyrosłe z eksperymentów twórczych z okresu studiów.

Marek Beczek

Urodzony w 1951 r. w Warszawie, złotnictwem zajmuje sie od 1980 r., od 1981 posiada uprawnienia MKiS. 

 

Paulina Bolchajmer-Wyrwich

Urodzona w 1988 r. w Warszawie, gdzie mieszka i pracuje. Projektowaniem biżuterii zajmuje się od 2008. Posiada własną pracownię złotniczą.

Anastazja Bień

Edukacja:

- 2013 - miesięczna praktyka w firmie jubilerskiej Gold-Cast w Zgierzu

- 2011 - rozpoczęcie studiów na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, na Wydziale Tkaniny i Ubioru (Katedra Projektowania Biżuterii)

Bogumił Bernard Bytomski

Urodzony 15.06.1954 r. w Warszawie. Działalność złotniczą rozpoczął w 1973 r. Członek i współzałożyciel Grupy Sześć. Jego zainteresowania skupiają się wokół biżuterii eksperymentalnej, konceptualnej i awangardowej. Od 1994 jest członkiem STFZ, przez wiele lat był w Radzie Programowej. Członek i współzałożyciel Grupy Sześć.  

Jacek Byczewski

Urodzony w Poznaniu w 1949 r. Mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwent ASP w Warszawie (1973 r.) Złotnictwem zajmuje się od 1973 r. Współorganizator i członek dwóch grup twórczych związanych ze złotnictwem artystycznym: Grupy UFO oraz Grupy MUZEUM związanej z Muzeum w Kazimierzu Dolnym.

Wojciech Brzeziński

Urodzony 02.02.1948 r. w Milanówku, mieszka i działa w Warszawie. Działalność rozpoczął w 1972 r. Obok działalności w zakresie wyrobu biżuterii jest autorem licznych projektów wzorniczych dla Polskich Zakładów Optycznych i Zakładów Doświadczalnych Związku Polskich Artystów Plastyków

Agnieszka Bruzda

Urodzona w 1964 w Krakowie. Absolwentka ASP w Krakowie, Wydział Form Przemysłowych (1995). Złotnictwem zajmuje się od 1992 r. Uczestniczka ponad 50 wystaw w kraju i za granicą. Laureatką wielu nagród.

Andrzej Krzysztof Boss

Urodził się 17.09.1960 r. w Tarnowie, mieszka i pracuje w Łodzi. Działalność złotniczą rozpoczął w 1985 r. Wykładowca na krajowych uczelniach (Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach). Kierownik Katedry Biżuterii ASP w Łodzi. Wielokrotnie nagradzany na konkursach sztuki złotniczej profesor sztuk plastycznych. Autor 17 wystaw indywidualnych, m.in.: Galeria 86, Łódź; Państwowa Galeria Sztuki, Legnica; Galeria Skarbiec, Kraków; Galeria 32, Warszawa, Galeria sztuki w Legnicy, Galeria Yes, Poznań oraz uczestnik ponad 150 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą (Austria, Czechy, Francja, Litwa, Niemcy, Serbia i Czarnogóra, Słowacja, Szwecja, USA Włochy). Juror w 9 konkursach złotniczych.     

 

Krzysztof Borkowski

Urodzony 02.07.1975 w Mławie, mieszka w Edynburgu (Szkocja). Działalność złotniczą rozpoczął w Polsce w 2002 r., a od 2008 r. działa w Wielkiej Brytanii. Projektuje i wykonuje biżuterię konceptualną. Obiekty ze srebra są dla niego czymś więcej niż ozdobami. Większą wagę przywiązuje do koncepcji, niż do materiału z jakiego wykonuje pracę.

Jacek Witold Bojkow

Urodzony 08.05.1944 r. w Otwocku, mieszka i pracuje w Warszawie. Po studiach pracował jako architekt wnętrz w pracowni swego ojca Władysława. Działalność złotniczą rozpoczął w 1979 r. w pracowni Jacka Rochackiego. W latach 1991-1995 tworzył projekty i prototypy wnętrz jachtów śródlądowych i morskich. Tworzy także projekty i prototypy gablot ekspozycyjnych, projektuje wnętrza dla firm deweloperskich.

Marcin Bogusław

Urodzony w 1982 r. w Warszawie. Złotnictwem zajmuje się od 2005 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii (2008). Mieszka i pracuje w Warszawie. Od zawsze interesowały go małe formy i miniatury. Swoje projekty realizuje w metalach szlachetnych (srebro, złoto).

Paulina Binek

Absolwentka Gdańskiej Szkoły Jubilersko - Złotniczej w 1986r. Zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem biżuterii artystycznej, form rzeźbiarskich, instalacji, tkanin, recyklingów oraz przedmiotów użytkowych. W swoich pracach o bardzo indywidualnym stylu wykorzystuje różnorodne materiały: srebro, brąz, złoto, ceramikę, kamienie szlachetne, sznury, linki stalowe, ale ponad wszystko ceni sobie bursztyn.

Agata Joanna Bieńkowska

Urodzona 30.08.1964 r. w Chojnowie, mieszka w Sulejówku. Działalność z zakresu wytwarzania biżuterii rozpoczęła pod szyldem KSOAGA Agata Bieńkowska 12.05.2008 r. 

Andrzej Bielak

Urodzony 13.07.1951 r. w Krakowie. Mieszka i pracuje w Krakowie. Od 1978 r. projektuje i wytwarza biżuterię. Członek założyciel i wieloletni prezes Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, nauczyciel złotnictwa, od 2002 r. właściciel galerii BIELAK w Krakowie.Mistrz złotnictwa, członek Cechu Złotników Krakowskich. Współorganizator i juror wielu wystaw i konkursów biżuterii. Uczestnik ponad 90 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. Francja, Niemcy, Rosja, Serbia i Czarnogóra, Szwecja, USA). 

Grażyna Bieganik

Urodzona w 1954 r. w Tarnowie. Prowadzi Galerię Projektantów Graże w Warszawie. 

Agata Bartos

Urodzona 24.02.1983 r. w Tarnowskich Górach, mieszka we Wrocławiu. Działalność złotniczą rozpoczęła w 2010 w Holandii - Studio Agata Bartos. 

Jacek Baron

Projektowaniem i wytwarzaniem biżuterii zajmuje się od ponad 30 lat. W latach 80. tworzył srebrne formy rzeźbiarskie, nowoczesne, nierzadko dużych rozmiarów, gdzie bursztyn stanowił istotny fragment całości. Zasłynął nietypowymi szlifami kamieni bursztynowych. Jeden z nich, polegający na tworzeniu fantazyjnych kształtów kamienia szlifowanego w charakterystyczne fale załamujące światło, stał się hitem w USA, gdzie zyskał określenie Baron Cut.

Andrzej Bandkowski

Urodzony 22.11.1942 r. w Toruniu, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem unikatowej biżuterii. Realizuje także własne projekty przedmiotów użytkowych (insygnia rektorskie, przedmioty sakralne, małe formy rzeźbiarskie, medale, nagrody, upominki).